V 14. krogu Regionalne Ljubljanske lige je Interblock premagal Slovan z 2:1.

RLL: Interblock : Slovan 2:1 (0:1)
Bosnić (74), Pušnik (93/11-m); Grmek (11)

Interblock: Mrežar, Vrečič, Zittlau, Drevenšek, Svilar, Osredkar (61. Bosnić), Ćoralić, Zorić (87. Vrhovac), Kregar (53. Pušnik), Sych (69. Ciriković), Rajković; trener: Konjević

Ljubljanski derbi v 14. krogu RLL je dramatično pripadel nogometašem Interblocka. Približno 100 gledalcev je na Ježici videlo tekmo polno priložnosti in dopadljivih akcij.

Gostje pa so bili v uvodu v srečanje boljši tekmec. V deveti minuti je najprej zapretil branilec Ivan Kožar, njegov strel z razdalje pa je domači vratar Domen Mrežar odbil v kot. Le dve minuti kasneje pa je Slovan povedel, akcijo je zaključil Tadej Grmek, ki je kronal pobudo gostov na začetku tekme. Interblock je prvič zapretil v 21. minuti, ko je od daleč mimo gola streljal Alen Nikola Rajković, nekaj minut kasneje pa je po predložku Mateja Vrečiča z glavo zgrešil Haris Zorić.

V 34. minuti pa velika priložnost za povišanje prednosti za goste. Po prekršku Vrečiča v kazenskem prostoru enajstmetrovka za Slovan, Grmek pa ni uspel zadeti še drugič na tekmi, njegov strel je namreč zaustavila vratnica. Na drugi strani je bil v 39. minuti po kotu Zorića z glavo nenatančen Branko Svilar, za konec polčasa pa se je še enkrat izkazal domači vratar Mrežar, ki je v kot odbil žogo po nevarnem udarcu Mustafe Velića.

V drugem delu so si akcije obeh ekip praktično sledile ena za drugo. Nekaj minut po odmoru je najprej z novim nevarnim strelom z razdalje za Slovan pretil Kožar, znova pa se je izkazal Mrežar. Po atraktivnem, a nenatančnin udarcem Rajkovića z lobom z razdalje v 58. minuti je sledila še ena odlična reakcija Mrežarja, ki je zaustavil strel pobeglega Admirja Babića. Odgovor Interblocka je sledil po udarcu kapetana Alena Ćoralića mimo vrat, v 66. minuti pa je bil po vabljivi podaji Svilarja za las prekratek pred vrati Kenen Bosnić.

Mrežar se je ponovno izkazal 20 minut pred koncem, ko je zaustavil še strel Aleksander Cakić, kar je tlakovalo pot do izenačenja. To je sledilo že v naslednji akciji. Po hitrem protinapadu je pred vrata odlično podal Rajković, gostujoči vratar je prvi strel Bosnića ubranil, a je domači napadalec dobro reagiral na odbito žogo in zadel za 1:1. Za 19-letnega Bosnića je bil to prvi gol v tej sezoni.

Takoj v naslednjem napadu bi lahko Interblock vodil, a se je gostujoči vratar Jan Reiner hrabro vrgel pod noge Nejcu Pušniku in zaustavil njegov strel. Petnajst minut pred koncem tekme je po hitri akciji domačih in strelu Rajkovića še enkrat znova dobro posredoval Reiner, v naslednjem napadu pa na mestu ponovno tudi Mrežar po novem strelu Velića.

V infarktni končnici je Interblock pritiskal, Pušnikov strel je v 89. minuti Reiner odlično ubranil, v sodniškem dodatku pa je po prekršku nad Ćoralićem v kazenskem prostoru sodnik še drugič na tekmi pokazal na belo točko. Pušnik je bil zanesljivi izvajalec enajstmetrovke in znova strelec za zmago tik pred konce, tako kot prejšnji teden v Ihanu!

Druga zaporedna dramatična zmaga za Interblock, ki prihodnji teden gostuje v Kisovcu.