Visoka zmaga za konec sezone

04 June 2017 Objavil:

V 22. krogu Regionalne Ljubljanske lige je Interblock v gosteh premagal Kresnice s 4:0.

RLL: Kresnice : Interblock 0:4 (0:1)
Strajnar (17, 67), Filip (61), Veselaj (80)

Interblock: Mrežar, Vrečič, Dobnikar (52. Veselaj) Švab, Perko, Vrhovac, Filip (70. Hurtado), Zorić, Strajnar, Sych, Shala (60. Mohorko); trener: Konjević

Trener Interblocka Sanel Konjević je za zadnjo tekmo sezone še dodatno pomladil ekipo, ki je z dominantno predstavo pokazala razkošje talenta v mladinski šoli. Tokrat je od prve minute v osrednji obrambi zaigral 18-letni debitant Anže Švab, v drugem polčasu pa je prvič za člansko ekipo zaigral tudi 17-letni Getuar Veselaj.

Gostje iz Ljubljane so od prve minute prevzeli pobudo, dominirali in ogrožali domača vrata. Po zapravljenih priložnostih tokratnega kapetana Nejca Strajnarja in Harisa Zorića je prav Strajnar v 17. minuti z natančnim strelom načel domačo mrežo in goste popeljal v vodstvo z 1:0. To je bil edini gol prvega polčasa, čeprav so imeli Ljubljančani še celo kopico priložnosti. Najlepši sta zapravila Oleksandr Sych v 32. minut, ko je dobro reagiral domači vratar, in Strajnar pet minut pred odmorom, ko ga je lepo našel Matej Vrečič, a je žoga zletela za las mimo leve vratnice domačega gola.

V drugem polčasu je v 50. minuti po samostojnem prodoru zaključil Luka Filip, a je bil domači vratar spet na mestu. V 61. minuti pa je vendarle klonil drugič, Filip je z izjemnim strelom z razdalje povišal ljubljansko prednost in praktično odločil tekmo. Za 18-letnega vezista je bil to prvenec v majici članske ekipe Interblocka. Veliko živahnosti je po vstopu v igro vnesel tudi Veselaj, ki je po lepem prodoru pripravil drugi gol Strajnarju, ki je zanesljivo zaključil v 67. minuti. Prav Veselaj je postavil piko na i lepo predstavi gostov, ko je v 80. minuti premešal domačo obrambo in duhovito zaključil za končnih 0:4. Zmaga bi lahko bila tudi višja, nekaj minut pred koncem se je domači vratar Romeo Krizmanić izkazal z lepo obrambo po močnem strelu Roka Mohorka z razdalje.

Interblock je prehodno sezono končal na petem mestu RLL, naslednje leto pa je cilj le eden: napad na vrh četrte lige in preboj med tretjeligaše.